Slapukų naudojimas

Julianus Inkaso interneto svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti geresnę vartotojo patirtį ir efektyvesnę rinkodaros veiklą bei rinkti naudojimo statistiką. Lankantis Julianus Inkaso interneto svetainėje, lankytojas sutinka su slapukų naudojimu šioje tvarkoje aprašytu būdu.

Slapukas – tai nedidelis tekstinis failas, kurį interneto naršyklė automatiškai išsaugo lankytojo naudojamame įrenginyje. Slapukus gali kurti skirtingi paslaugų teikėjai, tokie kaip „Google“. Slapukų failai nėra pavojingi jūsų kompiuteriui.”

Slapukai gali būti dviejų rūšių:

  • Nuolatiniai slapukai, kurie visam laikui lieka vartotojo kompiuteryje esančiame slapukų faile. Jie gali būti naudojami, pavyzdžiui, norint nustatyti vartotoją kaip pakartotinį svetainės lankytoją ir pritaikyti svetainės turinį vartotojo ankstesniems poreikiams arba tam, kad rinkti statistinius duomenis.
  • Seanso slapukai yra laikini ir dingsta, kai vartotojas palieka interneto svetainę arba uždaro savo naršyklę. Seanso slapukai gali būti naudojami tam tikroms interneto svetainės funkcijoms, pavyzdžiui, prašant paslaugos ir pan., įgalinti.

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip yra naudojamasi interneto svetaine, kad jo naudojimas taptų vartotojui labiau pritaikytu ir patogesniu. Be to, slapukai padeda rinkti vartotojų statistiką, kuri leidžia mums įvertinti ir pagerinti svetainės veikimą bei pateikti pagrindinius duomenis tam, kad efektyviai vykdyti rinkodaros veiklą.

Laikoma, kad vartotojas priėmė slapukus, jei slapukai yra įgalinti jo naršyklės nustatymuose. Naršyklės neretai leidžia automatiškai vykdyti slapukų failų išsaugojimą įrenginyje. Vartotojai gali savo įrenginyje uždrausti slapukų naudojimą arba juos ištrinti, pakeisdami savo naršyklės atitinkamus nustatymus. Jei nenaudosite slapukų, svetainė gali tinkamai neveikti. Instrukciją slapukų ištrynimui ir nustatymui naršyklėje rasite čia: Google Chrome, Internet Explorer..

Naudojimo statistikos rinkimo tikslais Julianus Inkaso naudoja „Google Analytics“ paslaugas bei renka duomenis apie aplankytas svetaines, lankymosi trukmę, vartotojų skaičių, naudojamus įrenginius, prisijungimo kanalus ir kitą statistiką. Tačiau „Google Analytics“ gali rinkti duomenis apie vartotojų aktyvumą ir nenaudodama slapukų. Tam, kad „Google Analytics“ negalėtų naudoti vartotojo duomenų, įdiekite įrenginyje „Google Analytics“ blokavimo programėlę: „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės priedą.