Teisminis skolų išieškojimas


Teisminis skolų išieškojimas – procesas, kurio rekomenduojame imtis tada, kai ikiteisminio skolos išieškojimo procedūra nėra efektyvi. Dažniausiai taip nutinka, kai skolininkas nėra suinteresuotas bendrauti su mūsų klientu – kreditoriumi arba šio nepavyksta surasti.

Teisminio skolų išieškojimo procesas

  • Klientui kreipusis į mus, įvertiname, ar turimų skolos faktą patvirtinančių dokumentų pakanka, jog būtų pradedamas teisminis skolos išieškojimas.
  • Įvertiname, kokios teisminio skolų išieškojimo priemonės (pareiškimas dėl teismo įsakymo, ieškinys) gali būti taikomos individualiu atveju.
  • Apskaičiuojame ieškinio sumą, galimų mokesčių, susijusių su skolos išieškojimu dydį, įvertiname galimas netesybas.
  • Parengiame visus reikalingus procesinius dokumentus ir juos pateikiame teismui.
  • Atstovaujame klientą teismo procese, kuris, skolininkui nesureagavus į gautus procesinius dokumentus, dažnai vyksta už akių.
  • Gavus palankų teismo sprendimą dėl skolos priteisimo, yra išduodamas vykdomasis raštas. Jį pateikus antstoliui, pradedamas priverstinis skolos išieškojimas, pavyzdžiui, areštuojant skolininkui priklausančias banko sąskaitas, nekilnojamąjį turtą ir pan.

Teismo įsakymas

Teismo įsakymas – tai teisminis išieškojimas supaprastintu būdu, pareiškimą teismui pateikiant raštu užpildžius standartinę formą. Tai – neabejotinai pigiausias (žyminis mokestis, lyginant su įprastu teisminiu procesu, gerokai mažesnis) ir greičiausias būdas (2-3 mėnesiai) atgauti skolą teismo keliu, išvengiant būtinybės šalims dalyvauti teisme ar pateikti papildomus, skolą įrodančius dokumentus.

Tiesa, pareiškimas dėl teismo įsakymo norimą rezultatą, tai yra atgautą skolą, atneša tik tada, jei skolininkas priims teismo siunčiamus procesinius dokumentus ir neprieštaraus skolos faktui.


Ieškinys

Ieškinys – tai teisminis skolos išieškojimo procesas įprastu būdu, reikalaujantis atitinkamų skolą pagrindžiančių dokumentų pateikimo, yra vykdomi teismo posėdžiai ir pan. Kainos bei proceso trukmės atžvilgiu, lyginant su prieš tai minėtu pareiškimu dėl teismo įsakymo, ieškinys nusileidžia, tačiau tai – neabejotinai garantuotas būdas atgauti skolą. Nepriklausomai nuo to, ar žinoma skolininko gyvenamoji vieta, ar jis atsisako priimti teismo atsiųstus dokumentus, ar išreiškia nepritarimą dėl skolos fakto, esant įsiskolinimui, teismas priima sprendimą mūsų kliento – kreditoriaus naudai.


Teisminio išieškojimo nauda

Nors skolos išieškojimas teismo keliu yra laikomas kraštutiniu būdu atgauti skolą, šis procesas turi visą eilę privalumų, naudingų klientui.

  • Jums neteks sukti galvos dėl reikiamų dokumentų rengimo, jų pateikimo teismui ar kitoms suinteresuotoms institucijoms. Visus dokumentus paruoš ir teismo procese Jus atstovaus „Julianus Inkaso“ teisininkai.
  • Tai – garantuotas būdas atgauti skolą net ir sudėtingesniais atvejais, pavyzdžiui, iš užsienyje gyvenančio ar pajamų neturinčio skolininko. Anstoliui gavus teismo sprendimą, nedelsiant pradedamas priverstinis skolos išieškojimas iš Jūsų skolininko.
  • Teisminis skolų išieškojimas leidžia atgauti ne tik skolą, bet ir jos išieškojimo metu patirtas išlaidas (žyminį mokestį ir pan.)