Tarptautinis skolų išieškojimas


Neretai gali būti sudėtinga atgauti skolą iš netoliese gyvenančio kaimyno, tad, skolininkui esant užsienyje, gali kilti noras savo pinigus tiesiog pamiršti. Tokios apmaudžios situacijos galima išvengti, jei tarptautinis skolų išieškojimas bus patikėtas tos srities profesionalams. Skolų, dėl kurių klientai kreipiasi į „Julianus Inkaso“, „užgydyti“ negali nei laikas, nei atstumas. Skolų ieškojimas užsienyje ir Lietuvoje – darbas, kurį mūsų patyrusi ir kompetentinga komanda išmano geriausiai!

Žinoma, skolų išieškojimas tarptautiniu mastu yra sudėtingesnis, neretai ilgiau užtrunkantis procesas, tačiau jo eiga analogiška skolų išieškojimui Lietuvoje. Labai svarbu, jog klientas, besikreipiantis dėl tarptautinio skolų išieškojimo, turėtų dokumentus, patvirtinančius skolą (sąskaitos faktūros, susirašinėjimai tarp kreditoriaus ir skolininko ir pan.). Tai gali gerokai pagreitinti ir supaprastinti skolos atgavimo procesą.

„Julianus Inkaso“ specialistai, bandydami atgauti klientui priklausančius pinigus, visada stengiasi išlaikyti draugiškus santykius tarp kreditoriaus ir skolininko. Tad pirmiausiai šis yra paraginamas padengti įsiskolinimus savo noru, pasiūlant lanksčias atsiskaitymo galimybes bei ieškant visoms pusėms priimtino kompromiso.

Skolininkui nepriėmus pasiūlymo ieškoti konstruktyvaus problemos sprendimo, pradedamas ikiteisminis skolos išieškojimas, vėliau, jei yra būtinybė – tarptautinis skolų išieškojimas teisminiu keliu.

Skolų išieškojimas Baltijos šalyse

Skolų išieškojimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra pagrindinė „Julianus Inkaso“ skolų išieškojimo bendrovės veiklos kryptis. Galime pasidžiaugti profesionaliomis, patyrusiomis specialistų komandomis, sėkmingai dirbančiomis visų Baltijos šalių sostinėse bei Lenkijoje. Padedame greitai ir efektyviai susigrąžinti pavienes skolas ir skolų portfelius tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų.

Atlikdami tarptautines skolų išieškojimo procedūras, vadovaujamės visais konkrečioje šalyse galiojančiomis teisės normomis, laikomės taktiškumo, mandagumo principų.


Skolų išieškojimas visame pasaulyje

Teikiame profesionalias skolų išieškojimo paslaugas ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. 2015-taisiais metais įstojome į tarptautinę Europos skolų išieškojimo įmonių asociaciją (www.europeancollectors.org). Narystė šioje organizacijoje leido užmegzti vertingus bendradarbiavimo ryšius su partneriais visame pasaulyje, tad tarptautinių skolų išieškojimo srityje esame profesionalai.

Skolų išieškojimas pasaulyje – paslauga, iš šią atliekančių „Julianus Inkaso“ specialistų reikalaujanti dar aukštesnės kompetencijos, atsakomybės bei atidumo. Būtina atidžiai išanalizuoti ne tik pačią skolą (atsiradimo aplinkybes, laiką ir pan.), susipažinti su kreditoriaus pageidavimais bei skolininko pozicija turimų įsiskolinimų atžvilgiu, bet ir vadovautis konkrečioje šalyje galiojančia tvarka, reglamentuojančią šią sritį. Pavyzdžiui, skolų išieškojimas, atliekamas Didžiojoje Britanijoje, turi senaties terminą.

Norėdami, jog tarptautinis skolos išieškojimo procesas būtų efektyvus, į skolos išieškojimo specialistus kreipkitės kiek įmanoma greičiau ir naudokitės tik profesionalų paslaugomis. Klaidos bei laiko gaišimas šioje srityje nėra galimas.


Skolų išieškojimas iš užsienio įmonės

„Julianus Inkaso“ atliekamas tarptautinis išieškojimas apima skolų išieškojimą tiek iš užsienyje gyvenančių asmenų, tiek iš užsienio šalių įmonių. Analogiška ir šio proceso atlikimo tvarka.

  • Klientas, kuriam aktualu tarptautinis skolų išieškojimas, turi turėti skolą pagrindžiančius dokumentus ir juos pateikti skolų išieškojimo bendrovei.
  • Užsienio įmonė, turinti įsiskolinimą, yra informuojama apie skolos perdavimo skolų išieškojimo bendrovei faktą ir yra draugiškai paraginama grąžinti skolą.
  • Pradedamas ikiteisminis skolos išieškojimo procesas, sudaromas skolos grąžinimo sutartis, susitariama dėl konkretaus galutinio grąžinimo termino.
  • Jei ikiteisminis tarptautinis skolos išieškojimas iš užsienio įmonės nėra efektyvus, gali būti pradedamas teisminis procesas, kuriame savo klientui teikiame visapusišką pagalbą.