Skolų išieškojimas Lietuvoje


Neatgaudami sau priklausančių pinigų, patiriate ne tik finansinę, bet ir emocinę žalą. Jei draugiški priminimai skolininkui, jog metas grąžinti skolą, neatneša rezultatų, pats laikas kreiptis į šios srities specialistus. Skolų išieškojimas Lietuvoje, patikėtas „Julianus Inkaso“ profesionalų komandai – tai galimybė greitai ir be vargo atgauti sau priklausančius pinigus.

Mūsų veiklos tikslas – ne tik patenkinti kliento poreikį susigrąžinti skolą, bet ir išsaugoti kiek įmanoma gerus santykius su skolininku. Galime tai garantuoti, nes jūsų skola – patyrusių, profesionalių, taktiškai ir mandagiai ne tik su savo klientais, bet ir skolininkais bendraujančių „Julianus Inkaso“ specialistų rankose.

Teikiame skolų išieškojimo paslaugas tiek iš juridinių, tiek iš fizinių asmenų. Dirbame su pavienėmis skolomis ir skolų portfeliais.

Ikiteisminis skolų išieškojimas

Lietuvos teisinės sistemos praktikoje skolų išieškojimas gali būti atliekamas teisminiu arba ikiteisminiu būdu. Atsakyti, kuris variantas yra tinkamiausias individualiu atveju, mūsų specialistai gali tik susipažinę su konkrečia situacija, kliento pageidavimais, skolininko nusiteikimu ir pan.

Ikiteisminis skolų išieškojimas Lietuvoje yra rekomenduojamas, kai:

  • skolos suma nėra didelė;
  • skola yra nesena;
  • kreditorius gali pateikti dokumentus, pagrindžiančius skolos buvimo faktą;
  • yra žinoma, kur gyvena skolininkas;
  • abi pusės (kreditorius ir skolininkas) palaiko ryšį;
  • nėra pradėto teisminio proceso dėl skolos išieškojimo.

Remdamiesi ilgamete praktika šioje srityje, galime teigti, jog dažnu atveju, pasitelkus „Julianus Inkaso“ specialistų profesionalumą, efektyvių rezultatų atneša ikiteisminis skolų išieškojimas. Tai – greičiausias ir pigiausias būdas atgauti skolą. Klientas apsieina be išlaidų, susijusių su teisminiu skolos išieškojimu (žyminis mokestis, atstovavimo teisme išlaidos ir pan.). Taip pat išvengia galimų nuostolių, jei, pavyzdžiui, išaiškėja, jog skolininkas yra nemokus. Galiausiai, skolų išieškojimas ikiteisminiu būdu, „Julianus Inkaso“ specialistų atliekamas taktiškai, ieškant visoms pusėms priimtinų kompromisų, leidžia išsaugoti teigiamus santykius tarp kreditoriaus ir skolininko.

Žinoma, siekiame, jog „Julianus Inkaso“ klientai kuo greičiau atgautų sau priklausančius pinigus. Tad, matydami, jog ikiteisminis skolos išieškojimas nėra efektyvus, rekomenduojame skolos išieškojimą teisminiu būdu ir tvarkome visus su juo susijusius procesus, pradedant reikiamų dokumentų rengimu ir baigiant bendradarbiavimu su antstoliu.

Skolos išieškojimo procesas

Susisiekite su mumis

Kuo greičiau kreipsitės į „Julianus Inkaso“ specialistus, tuo spartesnis ir paprastesnis bus skolos išieškojimas. Kreipdamiesi į skolų išieškojimo bendrovę, turėkite skolos buvimo faktą pagrindžiančius dokumentus (skolos raštelius, sąskaitą faktūras ir pan.). Tai – svarbi sąlygą, siekiant skolos išieškojimo proceso efektyvumo.


Susipažinsime su Jūsų problema

Remiantis kliento užklausa bei pateiktais skolos dokumentais, išanalizuosime skolą, jos atsiradimo pagrindą, aplinkybes ir pan.


Pasirašysime sutartį

Įvertinę individualią kliento situaciją, pateiksime Jums pasiūlymą. Jei „Julianus Inkaso“ siūlomos skolos išieškojimo sąlygos yra tinkamos, parengsime ir pasirašysime sutartį.


Ieškosime galimybės užmegzti kontaktą su skolininku

Naudodamiesi Jūsų pateiktais ir iš kitų, mums prieinamų kanalų gautais kontaktais, bandysime susisiekti su Jūsų skolininku (telefonu, el. paštu, paštu) ir paraginsime savo noru grąžinti pinigus.


Parinksime ir įgyvendinsime efektyviausią skolos išieškojimo metodą

Kelis kartus susisiekę su Jūsų skolininku, objektyviai įvertiname jo poziciją dėl turimos skolos. Dažnu atveju ikiteisminis skolų išieškojimas, kai skolų išieškojimo bendrovė pateikia raginimą grąžinti pinigus, atneša efektyvius rezultatus ir klientas atgauna pinigus.

Atsižvelgdami į skolininko reakciją, valdomą turtą ir pan., galime pasiūlyti sudaryti skolos mokėjimo dalimis planą, pateikti pasiūlymus dėl papildomų susitarimų ir pan.

Jei geranoriškas skolos grąžinimas skolininko nėra priimtinas, patariame klientui imtis teisinio skolos išieškojimo ir šiame procese teikiame visapusišką pagalbą.